کمپرسور فشار قوی

کمپرسور فشار قوی

کمپرسور هوا فشار قوی چیست

کمپرسور فشار قوی نوعی از کمپرسور های پیستونی است ، که به واسطه فشرده سازی چند مرحله ای ( معمولا بین ۲ تا ۴ مرحله) فشار هوا را به میزان زیادی افزایش می دهد.

تقسیم بندی کمپرسور هوا فشار قوی بر اساس نوع خنک کاری

در کمپسور فشار قوی از نوع پیستونی قطعات زیادی وجود دارد که نیازمند به خنک کاری مداوم می باشند. خنک کاری در کمپرسورهای فشاری قوی در دو حالت هواخنک و آب خنک انجام می پذیرد که در کاربرد های مختلف بسته به ساعت، ظرفیت هوا و فشار کمپرسور از یکی از این دو حالت استفاده می شود.

تقسیم بندی کمپرسور هوا فشار بالا بر اساس فشار کاری

عملگرهای پنوماتیکی سنگین و تصفیه آب که فشار کاری مصرفی آنها بین ۲۵ تا ۳۰ بار است.
صنایع PET که پر مصرف ترین کمپرسور های فشار قوی می باشد با فشار کاری ۴۰ بار
سند بلاست . تفنگ های پینت بال ( فشار ۲۵۰ تا ۳۰۰ بار) کمپرسور های مخصوص پر کردن کپسول های غواصی که به این مدل کمپرسور غواصی نیز گفته می شود. ۳۰۰ تا ۳۵۰ بار
آتش نشانی، کشتیرانی، استارتر دیزل ژنراتور های سنگین، صنعت نفت و گاز و صد ها کابرد دیگر
چه مواردی در قیمت کمپرسور فشار قوی تاثیر گذار است:
کمپرسور فشار قوی محدوده وسیعی را شامل می شود و از کمپرسور فشار قوی کوچک گرفته تا کمپرسور های عظیم الجثه همگی جزو این خانواده می باشند.

ویژگی های کمپرسور فشار قوی ۴۰ بار چیست ؟

اگر شما در زمینه تولید بطری های PET فعالیت می کنید قطعا به کمپرسور فشار قوی ۴۰ bar نیاز دارید . این کمپرسور فشار قوی می تواند برای شما هوای فشرده ۴۰ بار با حجم ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ لیتر در دقیقه تولید کند .

پروسه کار در در کمپرسور فشار قوی به این صورت است که هوای محیط را مکش می کند این هوا در مخزن فشار قوی نگه داشته می شود و در آنجا به فشار ۴۰ بار می رسد .

ویژگی کمپرسور فشار قوی ۳۰۰ بار چیست ؟

کمپرسور فشار قوی ۲۰۰ یا ۳۰۰ بار مارک NARDI ساخت کشور ایتالیا هست که
مدل ATLANTIC می تواند هوای فشرده به میزان ۶۰ الی ۱۰۰ لیتری در دقیقه تولید کند .

کمپرسور فشار قوی ۳۰۰ بار NARDI ) مدل( ATLANTIC 60 ایتالیایی ، یکی از کوچکترین مدل های کمپرسور فشار قوی هست . این کمپرسور برای پر کردن هوای تنفسی و پینت بال به کار برده می شود .این کمپرسور فشار قوی به راحتی می تواند هوای فشرده ۶۰ لیتر در دقیقه را تولید کند اگر شما یک مخزن ۱۰ لیتری داشته باشید می بینید که فقط در مدت زمان نیم ساعت هوا به فشار ۳۰۰ بار می رسد .قدرت الکتروموتور کمپرسور فشار قوی ۳۰۰ بار ،HP2 تکفاز است. وزن این کمپرسور حدود ۳۹٫۵ کیلوگرم هست .

ATLANTIC 100 یکی دیگر از مدل های کمپرسور فشار قوی هست که قدرت الکتروموتور ۳ اسب بخار دارد و می تواند به راحتی یک مخزن ۱۰ لیتری را فقط در ۲۰ دقیقه پر کند .

کمپرسور فشار قوی غواصی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر شما به هوای خشک ، تمیز و بدون روغن احتیاج دارید که بتواند هوای فشرده ۱ الی ۲۰۰ بار برایتان تولید کند انتخاب کمپرسور فشار قوی غواصی پیشنهاد می شود.

قیمت کمپرسور فشار قوی غواصی چقدر است ؟

یکی از سوالات متدوالی که مشتریان از ما می پرسند اینکه چرا قیمت کمپرسور غواصی دقیق مشخص نیست و این اختلاف قیمت برای چی هست ؟

به طور کلی می توان گفت که کمپرسور غواصی هم مثل سایر کمپرسور های دیگر مدل های مختلفی دارد و با توجه به اینکه ۳ مرحله ای هستند یا ۴ مرحله ای و اینکه ساخت کدام کشور است ( چین ، ایتالیا و یا آلمان ) این قیمت ها متفاوت هست .

مثلا کمپرسور فشار قوی که فرآیند فشرده سازی هوا در آن بیشتر هست قطعا قیمت بیشتری در مقایسه با دیگر کمپرسورها دارد.

برای مثال بعضی از کمپرسور فشار قوی غواصی اویل فری یا بدون روغن بوده که در مقایسه با سایر کمپرسورها قیمت بیشتری دارد.

چگونه هوای کمپرسور غواصی را تصفیه کنید ؟

هوای محیط اطراف کمپرسور فشار قوی غواصی حاوی بخارات آب هستند که وقتی به کمپرسور مکش می شود پس از انجام عملیات فشرده سازی هوا ، این بخارات آب باید از هوای فشرده تولیدی تفکیک شود .

برای اینکه بخار آب را از هوای فشرده جدا کنید نیاز به تله آبگیر یا خشک کن دارید . این کار برای اینکه مخزن دستگاه شما دچار زنگ زدگی نشود بسیار ضروری است .

همانطور که باید بخار آب از هوای فشرده جدا شود نیاز هست که ذرات روغن و گازهای CO و CO2 ( ممکن است در هوای محیط وجود داشته باشد ) از هوای فشرده تولید شده جدا شوند .

این امر بخاطر این رخ می دهد که کمپرسور غواصی با استفاده از موتورهای دیزلی و یا بنزینی کار می کنند پس از فیلترهای تصفیه کننده استفاده کنید تا مطمئن باشید هوایی که کمپرسور غواصی مکش می کند کاملا تمیز هست .

کمپرسور پینت بال چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

کاربرد کمپرسور پینت بال برای تولید هوای فشرده در تفنگ های پینت بال است .

کمپرسور هوای بیرون را می گیرد و آن را حدودا تا ۳۱۰ بار/ ۴۵۰۰ پوند بر اینچ مربع فشرده¬اش می¬کند، که فشاری بسیار بالاست. به همین خاطراست که تمامی تجهیزات مورد استفاده (مانند لوله¬ها، سیلندرهای ذخیره¬ساز و …) باید برای این فشار بالا طراحی شوند. به همین دلیل است که قیمت این کمپرسورها بالا است.

کمپرسور پینت بال از نوع کمپرسورهای پیستونی رفت و برگشتی هستند که می توانند هوا را در ۴ مرحله متراکم کنند . به عبارتی کمپرسور پینت بال ۴ سیلندر ( پیستون ) دارد که عملیات متراکم ساختن هوا را انجام می دهند .

پمپ باد

ظرفیت کمپرسور پینت بال چقدر است ؟

خیلی از مشتریانمان این سوال را از ما می پرسند که علت اختلاف قیمتی که وجود دارد چیست ؟

به طور کلی قیمت ها براساس اندازه ، ظرفیت و جریان هوا دستگاه متفاوت است .
کمپرسور پینت بال چه سایز کوچک و چه سایز بزرگ فشار ۳۱۰ بار دارد . آنچه که موجب اختلاف قیمت می شود جریان هوا و ظرفیت آن است .

کدام سایز از کمپرسور پینت بال برای شما مناسب است ؟

به طور مختصر و مفید می توان گفت اگه به کمپرسوری نیاز دارید که سریع در عرض یک ساعت هوای فشرده برایتان تولید کند ما به شما کمپرسور پینت بال با سایز بزرگ نیاز دارید .
لازم به توضیح است که سایز کمپرسور در رابطه مستقیمی با سرعت پر شدن مخزن دستگاه شما دارد .

کمپرسور فشار قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا