کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی باد

شرکت بادبان مرکز تخصصی طراحی و ساخت انواع کمپرسور باد پیستونی با مخازن خوابیده و ایستاده ، تکفاز و سه فاز در ظرفیتهای ۲۵۰ ۳۵۰ ۵۰۰ ۶۵۰ ۸۵۰ ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ لیتری میباشد . لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی کمپرسور پیستونی بادبان و قیمت ها بر روی لینک فروشگاه کمپرسور بادبان کلیک بفرمایید.

کمپرسور پیستونی متداول ترین نوع از کمپرسور های باد است که در صنایع نسبتا کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کمپرسور محدوده نسبتا وسیعی را شامل می شود و معمولا از سایز ۲۵ تا ۱۲۰۰ لیتری در کارگاه های صنعتی تامین هوای فشرده می کند. فشار تولید شده در کمپرسورهای پیستونی بین ۸ تا ۱۲ بار می باشد . بخش های اصلی کمپرسور های پیستونی شامل الکترو موتور، واحد هواساز و مخزن ذخیره هوا می باشد. الکترو موتور های مورد استفاده در کمپرسور های پیستونی شرکت بادبان بنا به درخواست مشتری و توان مورد نیاز انتخاب می گردد و این الکتروموتور ها معمولا از نوع ایرانی ( الکتروژن و موتوژن ) هستند.

کمپرسور باد پیستونی تک مرحله ای

به عنوان رایج ترین کمپرسور پیستونی، پمپ باد تک مرحله ای که ساده ترین فشرده ساز پیستونی می باشد، عمل متراکم کردن هوا را فقط در یک مرحله به انجام می رساند. پس از ورود هوای محیط به سیلندر، توسط حرکت خطی پیستون هوا متراکم شده و سپس توسط سوپاپ خروجی، هوای فشرده شده به مخزن انتقال پیدا می کند. مدل های موجود کمپرسور تک مرحله ای به دو صورت تک سیلند و دو سیلندر ساخته می شود که مدل تک سیلندر حداکثر تا ۵۰ لیتر بر دقیقه ظرفیت تولید هوای فشرده را دارند . پمپ باد تک مرحله ای توانایی تولید فشار تا ۸ بار و دبی حداکثر ۵۰۰ لیتر در دقیقه را دارا می باشد.

روغن کمپرسور

کمپرسور باد پیستونی دو مرحله ای

این مدل از کمپرسور پیستونی که توانایی ایجاد فشار بیشتری را دار می باشد دارای دو مرحله کاری است که هر یک از مرحله ها در سیلندر جداگانه صورت می گیرد و طرز کار آن به این صورت است که ابتدا هوا به یک سیلندر کم فشار که قطر بزرگتری دارد وارد شده و پس از فشرده سازی اولیه به سیلندر پر فشار که عموما قطر کمتری دارد وارد شده و مجددا فشرده سازی می شود.

کمپسور پیستونی یا کمپرسور اسکرو

اگر در فکر خرید کمپرسور هستید و هنوز نمیدانید که کمپرسور اسکرو برای کار شما مناسب تر است یا کمپرسور پیستونی باید حجم هوای مورد نیاز دستگاه های کار گاه را در نظر بگیرید. درصورتی که حجم هوا از هزار لیتر بر دقیقه کمتر بود و نیازی به روشن بودن دائمی کمپرسور وجود نداشت، قطعا مورد مناسب برای شما کمپرسور پیستونی می باشد. و در صورتی هم که فشارهای بالای ۱۰ بار مورد نیاز کاریتان باشد به طور قطع کمپرسور پیستونی مناست ترین گزینه برای شما می باشد. اگر در کاربردهای صنعتی میزان تولید هوا بیش از ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه باشد، اصولا به جای کمپرسور پیستونی از کمپرسور اسکرو استفاده می شود ،که صدا و استهلاک کمتری دارد ولی این نکته را حتما باید در نظر گرفت که کمپرسور اسکرو توانایی تولید فشار تا حداکثر ۱۰ بار را دارند.

رایج ترین کمپرسورهای باد به شرح زیر میباشند :

تسمه کمپرسور باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا