کمپرسور هوا

کمپرسور باد ایستاده

از دستگاه های بسیار پرکاربرد و مفید در صنعت می باشد ، نقش مهمی در پیش برد صنعت دارد . برای متراکم کردن هوا که یک گاز تراکم پذیر است از کمپرسورهوا استفاده می شود . تعریف ساده کمپرسور هوا یا باد را می توان این طوری بیان کرد که دستگاهی است جهت مکش هوا و فشرده سازی آن  .توجه به حجم و ظرفیت بسیار حائز اهمیت میباشد .

کمپرسور هوا دستگاه مکانیکی است که با صرف انرژی مکانیکی ، سیال را که در اینجا هوا می باشد ، به درون خود می مکد و آن را متراکم می کند که این امر موجب افزایش دمای سیال نیز می گردد . بنابراین در این میان نیاز به یک خنک کننده می باشد تا گاز خروجی و فشرده شده که دمای بالایی دارد را خنک می کند .

کمپرسور هوا  سیلندر پیستونی

در کمپرسور هوا رفت و برگشتی یا پیستونی در ابتدا هر دو سوپاپ بسته می باشد و حرکت رو به پایین با کاهش فشار سیلندر نسبت به خط مکش باعث باز شدن سوپاپ ساکشن می شود و گاز وارد سیلندر می شود و با حرکت رو به بالا پیستون و بسته بودن سوپاپ ها ، فشار بالا می رود و موجب باز شدن سوپاپ مکش و خروج گاز فشرده شده می شود . با توجه به تعداد فرایند تراکم دو مدل کمپرسور باد پیستونی تک مرحله و دو مرحله داریم .

در کمپرسور باد پیستونی تک مرحله ، عمل تراکم یکبار صورت می گیرد و هوا بعد از ورود به سیلندر متراکم شده ، فشرده می شود و از سوپاپ دیسچارج وارد مخزن کمپرسور باد می شود .فشار کمپرسور باد پیستونی تک مرحله معمولا تا نهایت ۸ بار می باشد ، ظرفیت کمپرسور باد پیستونی تک مرحله معمولا تا ۷۵۰ لیتر بر دقیقه می باشد .

در کمپرسور هوا دومرحله ، عمل تراکم دو بار انجام می شود ، به این صورت که ابتدا هوا وارد سیلندر کم فشار که حجم و قطر بیشتری دارد می شود و بعد از عبور از افتر کولر و فرایند خنک کاری کمپرسور هوا وارد سیلندر پر فشار می شود و بعد از تراکم مجدد وارد مخزن کمپرسور هوا می شود . فشار کمپرسور هوا پیستونی دو مرحله معمولا تا محدوده ۱۰ بار می باشد .ظرفیت کمپرسور هوا دو مرحله پیستونی تا محدوده ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه می باشد .

لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی ، ظرفیتها و قیمتهای بر روی لینک فروشگاه کمپرسور هوا بادبان کلیک بفرمایید .

تسمه کمپرسور باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا