کمپرسور باد دوقلو

کمپرسور باد دوقلو

شرکت بادبان بزرگترین مرکز تخصصی ساخت و تولید انواع کمپرسور های پیستونی دوقلو ، تکفاز و سه فاز در ظرفیتهای مختلف میباشد . لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی و لیست قیمتها بر روی لینک فروشگاه بادبان کلیک بفرمایید .

کمپرسور باد یا کمپرسور هوا کاربردهای بسیار وسیعی در صنایع بزرگ و کوچک دارد . باد دومین منبع پراهمیت انرژی بعد از برق محسوب میشود.

کمپرسور باد ، با استفاده از انرژی مکانیکی از یک سو هوا را به درون خود می‌مکد، سپس آن را فشرده و متراکم میکند . این امر سبب افزایش دمای هوا میشود . قبل از خروج گاز متراکم شده، سیستم خنک کننده، دمای هوا را کاهش می‎دهد. در نهایت گاز فشرده شده با فشار زیاد و دمای مناسب خارج می‎شود.

این امر باعث ایجاد یک انرژی جنبشی مفید خواهد شد که از آن به شکل‌های مختلف استفاده می‎شود. نکته مهم در مورد انواع کمپرسورهای هوا توجه به حجم آنهاست . برای اینکه حجم مناسبی از هوای متراکم شده را در اختیار داشته باشیم ، لازم است گنجایش مخزن با میزان مصرف با یکدیگر متناسب باشند، در غیر این صورت به موتور دستگاه فشار آمده و باعث کاهش طول عمر آن خواهد شد.

شاید این دستگاه مکانیکی هوای فشرده را برای راه‎اندازی بسیاری ماشین‌آلات فراهم کند، اما برای راه‌اندازی آن به انرژی برق نیاز خواهید داشت.

چند نوع کمپرسور باد داریم

کمپرسور باد براساس نوع کارکرد به دو گروه اصلی دینامیکی و جابجایی مثبت تقسیم بندی می‎شوند. در کمپرسورهای دینامیکی، متراکم کردن سیال ( هوا ) بوسیله حرکت دوار پره‌های کمپرسور انجام خواهد شد. در این سیستم انتقال انرژی به هوا به صورت مداوم وجود خواهد داشت.

استفاده از آنها در فشارهای پایین و دبی‌های بالا رایج است. در این نوع از کمپرسورها همواره فشار ثابتی وجود دارد و کوچکترین تغییرات بیرونی بر روی عملکرد آنها تاثیر خواهند گذاشت.

برای مثال اگر تغییری ناچیزی در فشار هوای ورودی ایجاد شود، باعث تغییر چشمگیری در ظرفیت خواهد شد. کمپرسورهای دینامیکی خود به دو دسته گریز از مرکز و محوری طبقه ‎بندی می‎شوند.

در کمپرسورهای شعاعی، جریان هوا بوسیله پره‌های شعاعی شکل، وارد پروانه‎ایی دوار خواهند شد. البته قبل از آن جریان هوا وارد بخش پخش کننده هوا و محفظه حلزونی شکل می‌شود.

در این مرحله انرژی جنبشی به فشار استاتیک تبدیل خواهد شد. نیروی گریز از مرکز، هوا را به سمت محیط پروانه و بیرون پرتاب می‌کند.

از مهمترین قسمت های آن می‎توان به ورودی، پروانه، پخش‌کننده ( دیفیوزر) و جمع‌کننده ( نازل) اشاره کرد. آنها بیشترین کاربرد را در صنعت به خود اختصاص داده‌اند. از این نوع کمپرسورها برای فشرده ‌سازی انواع گاز در حجم‎های مختلف استفاده خواهد شد.

در کمپرسور محوری، جریان هوا از میان یک محور که دارای پره‎های ثابت و متحرک است، عبور خواهد کرد. پره‎های ثابت به نام روتور شناخته شده و با سرعت بالا در حال گردش هستند و پره‎های ثابت استاتور بوده و وظیفه افزایش فشار را برعهده دارند. این نوع از کمپرسورها حجم زیادی از گاز را می‌توانند متراکم نمایند، به همین دلیل راندمان و بازدهی بالایی دارند.

برای اطلاع از مشخصات فنی و خرید انواع کمپرسور باد می توانید از فروشگاه اینترنتی بادبان استفاده کنید.

کمپرسور باد دوقلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا