کمپرسور باد اویل فری

کمپرسور باد اویل فری

کمپرسور باد اسکرو بدون روغن به دلیل مزایای زیست محیطی ، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است کمپرسور باد اویل فری باعث کاهش هزینه های یک شرکت در مورد آلاینده ها میشود .

هوای فشرده را با توجه به خلوص آن ارزیابی می کنند و هرچه خلوص بیشتر باشد کیفیت هوای فشرده نیز بیشتر است . زمانی که فرایند شما در معرض روغن قرار بگیرد، تمیز نگه داشتن هوا به گونه ای که توسط روغن آلوده نشود کار بسیار دشواری خواهد بود.

هرچه کمپرسور باد شما هوای بیشتری تولید کند تمیز نگه داشتن آن سخت تر و هزینه برتر خواهد بود. به منظور حل این مشکل بسیاری از شرکت ها به سمت کمپرسور باد اویل فری رفته اند.

امروزه کمپرسور باد بدون روغن به دلیل مقرون به صرفه بودنشان بسیار متداول شده اند.

ویژگی های کمپرسور باد بدون روغن

 • در کمپرسور باد اویل فری نیازی به جمع آوری و انتقال روغن نیست.
 • فیلترهای مورد استفاده در کمپرسور باد oil free نیاز کمتری به جایگزینی دارند، زیرا آنها در دسته فیلتر های روغن قرار نمی گیرند.
 • هزینه های مصرف انرژی به حداقل می رسد زیرا نیازی به افزایش نیرو نیست – در برخی از واحدهای دارای جریان سیال می توان افت فشار را با توجه به فیلتراسیون مشاهده کرد.
 • هزینه های مصرفی برای روغن کاهش می یابد زیرا نیازی به شارژ مداوم مخزن روغن کمپرسور نیست.
 • به طور معمول، کمپرسور باد خشک می تواند ظرف مدت دو ثانیه پس از فرمان تخلیه مخزن را خالی کند، و در صورت بارگیری حدود ۱۸٪ توان بار کامل خود را استفاده می کند.
 • کمپرسورهای اویل فری در مصرف برق بهینه میباشند. هزینه برق کمتری نسبت به نمونه های روغنی پرداخت خواهید کرد.
 • این میزان از صرفه جویی در کمپرسور باد اویل فری می تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد. برای درک اینکه آیا می توانید از کمپرسور های اویل فری استفاده کنید، باید بدانید که چگونه این نوع کمپرسورها کار می کنند و در کدام فعالیت ها بهترین عملکرد را دارند.

مراحل فعالیت کمپرسور باد اویل فری اسکرو

مرحله اول : مکش هوا

کمپرسور باد اویل فری با وارد کردن هوای خارج از طریق شیر خود و عبور از آن از طریق فیلتر هوای ورودی کار خود را آغاز می کنند .

این فیلتر باعث آسیب دیدن کمتر بلوک هواساز اویل فری و اجزای داخلی آن می شود. این فیلترها باعث می شوند گرد و غبار، خاک و بقایای کوچک در هوا باقی نماند .

هنگامی که کمپرسور را روشن می کنید و از طریق دریچه ورودی ، هوای بیرون به داخل مکش می شود، اولین مقصد برای هوا ورودی المنت کم فشار کمپرسور باد است.

مرحله دوم : اولین المنت کمپرسور

کمپرسور باد در حین کار گرم می شود ، باعث می شود هوا حرارت بسیاری را به خود جذب کند ، این اغلب مربوط به المنت کمپرسور کم فشار است، زیرا اویل فری کار می کند.

المنت کمپرسور متوسط در فشار حدودا ۲٫۵ بار کار می کند، و فشار هوا به تنهایی می تواند باعث شود تا دمای این واحد به ۱۸۰درجه سانتیگراد برسد. این امر می تواند بیش از دو برابر دمایی شود که کمپرسورهای دارای روغن به آن می رسند، این به دلیل عدم وجود یک جریان روانکار است که گرما را از بین می برد .

المنت های اویل فری شروع به فشرده سازی هوا می کنند ، سپس آن را از طریق کمپرسور حرکت می دهند تا خنک شود و قابل استفاده در فعالیت های مختلف باشد.

مرحله سوم : دسترسی به Intercooler

پس از فشرده سازی اولیه، پیستون ها هوا را وارد Intercooler می کنندIntercooler جایی است که هوا خنک تر می شود در نتیجه می توان آن را بیشتر فشرده کردIntercooler بسته به ماهیت کمپرسور، آن را به مرحله دوم فشرده سازی یا مرحله آخر منتقل می کند .

فشرده سازی هوا ،گرما ایجاد می کند که میزان اکسیژن هوا را محدود می سازد ، بنابراین تراکم آن را کاهش می دهد. خنک کننده هوا در اصل به عنوان روشی ساده عمل می کند تا مجددا از هوای متراکم تر و غنی تر از اکسیژن استفاده شود، که به نوبه خود سوخت بیشتری را تامین می کند و هنگام استفاده از کمپرسور باد در یک موتور احتراق باعث افزایش مصرف انرژی می شود.

وجود Intercooler ها به دو دلیل ضروری است.

 1. آنها هوا را تا دمای مناسب خنک می کنند تا خطر هرگونه آسیب به اجزای کمپرسور باد اویل فری در اثر گرما به حداقل برسد.
 2. اتصالات Intercooler به هوا اجازه می دهند تا در فشار های بالاتری بر حسب psi فشرده شوند. روند خنک کننده به معنای این است که مرحله دوم با سایش کمتری روبرو خواهد شد. خنک کننده هوا می تواند باعث انجماد رطوبت شود از این رو درون کانال های کمپرسور باد اویل فری فیلتر استانداردی تعبیه شده تا رطوبت و آب موجود در هوای فشرده را جدا سازد. معمولا این فیلتر را به عنوان تله رطوبت گیر مشاهده خواهید کرد . پس از اینکه هوا خنک شد، دوباره به کمپرسور باد اویل فری بازگردانده می شود تا فشرده سازی با فشار بالاتری انجام شود.

مرحله چهارم : فشرده سازی با فشار بالاتر

هوا به محفظه اصلی کمپرسور باد اویل فری ، یا محفظه دوم بسته به نوع طراحی آن ، برمی گردد و توسط یک المنت فشار قوی بیشتر فشرده می شود.

حداکثر فشاری که به آن دست خواهید یافت از psig 116 تا psig 145 است. هوا به دلیل عدم روانکاری در اطراف المنت مجددا بسیار گرم می شود، بنابراین باید یک بار دیگر خنک گردد.

مرحله پنجم : آماده سازی هوا و دسترسی Aftercooler

در مرحله دوم فشرده سازی، هوا به دمای حدودا ۱۵۰ درجه سانتیگراد می رسد، بنابراین قبل از استفاده در سایر تجهیزات نیاز به خنک کننده اضافی دارد Aftercooler مقصد بعدی هوا پس از اتمام مراحل فشرده سازی نهایی است و این سرمایش اجازه می دهد تا هوا در کمپرسور باد به درستی ذخیره شود.

زمانی که هوا وارد Aftercooler شد، از داخل شیری که برای ممانعت از جریان برگشتی طراحی شده است، عبور می کند. این کار به شما اطمینان می دهد که فشرده سازی هوا در حال انجام است و مخزن پر می شود. جریان برگشتی به تجهیزات شما آسیب می رساند و باعث خرابی عمده کمپرسور باد اویل فری می گردد.

بسیاری از کمپرسورها ، بخصوص کمپرسورهای برگشتی ، دارای ضربه گیر هایی هستند که دقیقاً قبل از Aftercooler قرار می گیرند. این ضربه گیر ها به منظور کاهش ضربان و ارتعاشات ناشی از کمپرسور هوا در هنگام استفاده از مکش طراحی شده اند و دریچه های تخلیه را باز می کنند. در نهایت، هوا فشرده برای استفاده به تجهیزات شما فرستاده می شود.

مرحله ششم : سوئیچ های فشار

تجهیزات ردیابی موجود در مخزن کمپرسور هوا میزان فشار هوای شما را کنترل می کنند. هنگامی که هوا زیر سطح مشخصی قرار گیرد، کمپرسور هوا دوباره روشن می شود و کار را برای بازسازی هوای تحت فشار در مخزن شروع می کند.

سوئیچ فشار همان چیزی است که برای نظارت و خاموش و روشن کردن کمپرسور استفاده می شود.

 1. سوئیچ های فشار به طور معمول به شیر تخلیه وصل می شوند، هرچند که گاهی اوقات شیر تخلیه در داخل قرار دارد.
 2. سوئیچ های فشار توسط کارخانه سازنده کمپرسور باد اویل فری تنظیم شده اند و به سطوح از پیش تعریف شده می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا