تنظیمات کمپرسور اسکرو – تنظیمات PLC کمپرسور اسکرو

PLC کمپرسور اسکرو

در این مقاله قصد داریم روش های تنظیم فشار کمپرسور اسکرو با PLC را به طور جامع آموزش دهیم.

آموزش تنظیم فشار کمپرسور اسکرو

به طور کلی فشار کمپرسور اسکرو بین ۶ الی ۸ بار است. لازم به توضیح است که شرکت هایی که کمپرسور اسکرو را طراحی و تولید می کنند به صورت پیش فرض کمپرسور اسکرو را روی فشار کاری ۶ الی ۸ بار تنظیم می کنند.

حال ممکن است بنابر دلایلی مصرف کننده بخواهد متناسب با نیاز کاری خود این حداقل و حداکثر فشار دستگاه را تغییر بدهد که این مورد نیز امکان پذیر می باشد که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم.

نکته بسیار مهم این است که قبل از ایجاد هرگونه تغییری در فشار کار کمپرسور اسکرو حتما از حداکثر میزان فشاری که کمپرسور اسکرو می تواند تولید کند و همچنین از طرف دیگر از حداکثر فشاری که مخزن قابلیت تحمل آن را دارد اطمینان حاصل کنید.

علت این امر این است که اگر حداکثر فشاری که بر روی PLC تنظیم می شود از حداکثر فشاری که کمپرسور اسکرو می تواند تولید کند بیشتر باشد، باعث آسیب دیدن الکتروموتور و هواساز کمپرسور اسکرو می شود.

چگونه فشار کمپرسور اسکرو را با PLC تنظیم کنیم ؟

چگونگی تنظیم فشار کمپرسور اسکرو با PLC ARSIN AR100

  1. در ابتدا باید دکمه ENTER را بزنید تا بر روی PLC عبارت SET به نمایش در بیاید، عددی که روی PLC نمایان می شود همان حداکثر فشاری است که توسط کمپرسور تولید می شود. لازم به یادآوری است که هنگامیکه فشار درون مخزن کمپرسور به این میزان برسد کمپرسور فرایند فشرده سازی هوا را متوقف می کند و دیگر باری وارد مخزن نمی شود.
  2. برای تغییر میزان حداکثر فشار با فشار دادن دکمه های رو به بالا و رو به پایین می توانیم این حداکثر فشار را افزایش یا کاهش بدهیم. همانطور که قبلا گفته شد حتما قبل از چنین کاری اطمینان حاصل کنید که عدد وارد شده از حداکثر فشاری که کمپرسور می تواند تولید کند بیشتر نباشد که لازم است با شرکت سازنده کمپرسور تماس بگیرید و از این موضوع مطلع شوید.
  3. حال دکمه ENTER را فشار دهید.
  4. روی PLC کمپرسور عبارتی به نام dIF نمایش داده می شود که این عدد بر روی PLC ظاهر می شود نشان دهنده تفاوت بین حداقل و حداکثر فشار کاری کمپرسور است.مثلا اگر شما حداکثر فشار کمپرسور را ۸ بار انتخاب کرده باشید عدد ۲Dif می باشد.
  5. و در آخر باید دکمه ENTER را مجدد بزنید تا از برنامه خارج شوید.

کمپرسور اسکرو – کمپرسور پیچی ( SCREW ) چیست ؟

کارکرد کمپرسور اسکرو اینگونه است که هوا یا گاز بوسیله رتورهایی که در درون سیلندر هست به جریان می افتد .
رتورهای کمپرسور اسکرو مثل پیچ های چند راهه ای بوده که به شکل نر و ماده در داخل یکدیگر می چرخند و با حرکت خود گاز یا هوا را به طرف جلو می برند .

که در نهایت موجب بوجود آمدن خلا و ورود مداوم گاز به داخل کمپرسور می شود و با کمتر شدن فاصله بین ملکول های گاز موجب افزایش فشار آن می شوند.
فاصله بین رتورها و بدنه بایستی ناچیز باشد چونکه اگر فاصله زیاد باشد باعث نشتی درونی می شود که در نهایت باعث کمتر شدن کارایی و عملکرد کمپرسور می شود و از طرف دیگر میزان حرارت زیاد می شود .

عیب یابی کمپرسور اسکرو

هوای محیط اطراف به درون کمپرسور کشیده می شود و در آنجا بین چرخنده ( روتورها) و پوسته به دام می افتد و در برخورد با نر و مادگی روتورها با همدیگه هوا در طول کمپرسور پیش رفته و آرام آرام حجمش کاهش پیدا می کند و از دستگاه بیرون می رود به طور کلی و خلاصه در یک جمله می توان گفت هوا محیط وارد کمپرسور اسکرو می شود و متراکم شده و در آخر از دستگاه بیرون می رود.

پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را بخوانید : آنلودر در کمپرسور اسکرو چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا