درایر تبریدی رطوبت گیر کمپرسور باد

درایر تبریدی

درایرهای تبریدی (خشک کن یخچالی) به منظور حذف رطوبت موجود در هوای فشرده می باشد به همین خاطر این دستگاه بعد از کمپرسور نصب می شود تا از خردگی و زنگ زده شدن جک های پنوماتیک و ابزارهای بادی جلوگیری شود. این دستگاه همچون یخچال عمل می کند در طی یک پروسه سرمایش ، رطوبت و آب موجود در مخزن حذف می شود و هوای فشرده کاملا خشک تولید می شود.

دستگاه درایر تبریدی می تواند دمای هوا را تا دما ۳ درجه سانتیگراد خنک کند . به علت افت دما ، هوا نمی تواند رطوبت را نگه دارد بنابراین همه رطوبت هوا فشرده حذف می شود .

شرکت بادبان ارائه کننده باکیفیت ترین درایر های تبریدی در ایران میباشد ، لطفا جهت اطلاع از قیمتها به فروشگاه بادبان مراجعه فرمایید .

چرا باید از درایر تبریدی استفاده کرد

از متداول ترین دستگاه هایی که می تواند به راحتی به طور ۱۰۰% رطوبت هوا فشرده را حذف کند درایر تبریدی است که این روش کم هزینه بوده و شما به راحتی با توجه به طراحی و کارکرد آسانی که دارد می توانید هوای فشرده کاملا خشکی داشته باشید .درایر تبریدی ، در تجهیزات پنوماتیک کاربرد بسیار فراوانی دارد .

چگونگی عملکرد درایر تبریدی

همانطور که در مقالات قبلی به طور کامل گفته شد اصول کار در درایر تبریدی بدین صورت است که هوای فشرده گرم و دارای رطوبت که از کمپرسور خارج می شود وارد دستگاه درایر می شود و در آنجا تا دمای ۳ درجه سانتیگراد سرد می شود و رطوبت حذف می شود .

در این پروسه سرمایش بخارات که در هوا هستند به آب تبدیل می شوند و آب هم توسط شیر برقی که خودکار هست از دستگاه بیرون ریخته می شود و مجدد هوای سرد شده گرم می شود تا به دمای محیط برسد .

درایر تبریدی هوای فشرده

درایر گردشی ( cycling ) :

این نوع درایرها می توانند افزایش و کاهش میزان خنک شدن را طبق هوای مصرفی تنظیم کنند که مهمترین و برترین ویژگی آن صرفه جویی در هزینه برق می باشد .

خشک کن تبریدی غیر چرخشی

این نوع درایرها که سیستم غیرچرخشی دارند پرطرفدارترین نوع درایر است به علت اینکه قیمت مناسب دارد و از نظر نگهداری و تعمیرات کم هزینه هستند .

درایر جذبی

خرید درایر تبریدی

ماکسیمم فشار : حداکثر فشار درایر بایستی بیشتر از حداکثر فشار کمپرسور باشد .

ماکسیمم جریان : حداکثر جریانی که از درایر می تواند عبور کند بایستی بیشتر از حداکثر جریانی باشد که کمپرسور تولید می کند .

نکته قابل توجه این است که اگر به اشتباه حجم درایر خریداری شده شما کمتر از حجم هوای فشرده کمپرسور باشد موجب کاهش فشار درایر می شود که در نتیجه شما باید فشار کمپرسور بالا ببرید که هزینه برق زیادی متحمل می شوید و خشک کن نمی تواند رطوبت را از هوای فشرده بگیرد .

دمای ورودی : درایر یک حداکثر دمای ورودی دارد که نباید دما از حد استانداردتر فراتر رود چون باعث صدمه دیدن قطعات درون درایر می شود .

بعضی از کمپرسورهای اسکرو After cooler  دارند که باعث می شود هوای فشرده تولیدی به دما ۴۰ درجه برسد اما اگر After cooler  نباشد دما از ۸۰ درجه سلسیوس بیشتر می شود بنابراین بایستی دمای هوا خارج شده از کمپرسور را بررسی کنید .

ماکسیمم دمای هوای محیط : اگر دمای محیط از حد استاندارد تعریف شده بیشتر شود درایر شما خاموش می شود . در فصل تابستان حتما دما محیط را بررسی کنید .

چگونه بهترین سایز درایر تبریدی را انتخاب کنیم

نکته ای که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید این است که اگر درایری که برای دستگاه خود انتخاب می کنید کوچکتر از حد مورد نیاز باشد موجب گرم شدن بیش از حد درایر شده که همین امر باعث پایین آمدن راندمان می شود. و در نتیجه رطوبت به طور کامل نمی تواند از سیستم هوای فشرده گرفته شود. پس می بینید که انتخاب درست سایز رطوبت گیر ( درایر ) چقدر در کارایی مناسب دستگاه تاثیر دارد و با آن رابطه مستقیمی دارد.

2 thoughts on “درایر تبریدی رطوبت گیر کمپرسور باد

 1. باسلام وعرض ادب واحترام
  نعمت زاده هستم از بندر عباس نیازمند یکدستگاه خشک کن هوا که روبط را صددرصد گرفته ویاخروجی درستگاه منفی ۴۰درجه سانتی گراد باشد درصورت پیشنهاد قیمت خوب دستگاههای بیشتری خریداری میشود .

  1. با سلام
   جناب آقای نعمت زاده
   خشک کن هوا مورد نظر شما موجود می باشد لطفا با شماره های شرکت۰۲۱۴۶۸۴۴۱۶۷ تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به درایر جذبی را در اختیارتان قرار دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا