ایرند واحد هواساز کمپرسور اسکرو

ایرند واحد هواساز کمپرسور اسکرو

ایرند واحد هواساز کمپرسور اسکرو مهم ترین قطعه در کمپرسور های اسکرو است که کار فشرده سازی هوا را به انجام میرساند . این قطعه از دو مارپیچ نری و مادگی و یک پوسته چدنی تشکیل شده است . مارپیچ نری نقش نیروی محرک و گرداننده و مارپیچ مادگی عمل هواسازی را ایفا میکند.

ایرندها معمولا توسط چند کشور از قبیل

  • آلمان ( rotorcomp – aerzen – GHHRAND )
  • ایتالیا ( VMC – TMC )
  • فنلاند ( Gardner Denver )
  • بلژیک ( Atlass Copco )
  • انگلستان ( Inger Sollrand , CompAir )
  • هند ( ELGI )
  • ترکیه ( KOMSAN ) ، چین و . . . ساخته میشوند .
ایرند واحد هواساز کمپرسور اسکرو

ایرند اسکرو معمولا از نوع روغنی هست و باید هنگام کار روغن بصورت مداوم در گردش باشد . در صورتیکه حتی به مدت کمتر از ۳۰ ثانیه دستگاه بدون روغن کار کند ایرند داغ شده و گیر پاژ میکند .

ایرند ها را از نظر میزان هوادهی و اندازه در تیپ های مختلف در کمپرسور اسکرو استفاده میکنند . که معمولا از ۱ M3/min الی ۷۰ M3/min در حدود ۱۰ سایز مختلف وجود دارد .

هر ایرند بسته به میزان سرعت دورانی که دارد مقدار هوای مشخصی را تولید میکند . لذا بر اساس قدرت الکتروموتور ، فشار کاری مورد نیاز و همچنین دبی ( حجم هوای مصرفی در واحد زمان ) و با انتخاب پولی با قطر و تعداد تسمه مناسب ایرند مورد نظر با دور معین را انتخاب میکنند .

پمپ باد

نکات مهم در زمان نصب ایرند بر روی کمپرسور

در زمان راه اندازی ایرندها (نو یا اورهال شده) باید توجه داشته باشید شده حتما با توجه به ظرفیت ایرند مقداری روغن به داخل آن ریخته شده و شفت در جهت حرکت روتورها به گردش درآید همچنین در زمان استارت اولیه نیز حتما روغن به ایرند اضافه گردد ، نکته دیگر زمان تعمیر و نگهداری ایرند می باشد که معمولا شامل تعویض بلبرینگ ها ، بوش و کاسه نمد می باشد ، باید در هر ۲۰ هزار ساعت انجام گردد تا از صدمات احتمالی به روتورها جلوگیری شود ، انتخاب نوع بلبرینگ و کاسه نمد در زمان اورهال ایرند بسیار مهم بوده و باید از اقلام اورجینال استفاده گردد .

آنلودر کمپرسور

در کمپرسورهای گردشی (Screw) در صورت افزایش فشار بر خلاف کمپرسور های پیستونی و کمپرسور های سانتریفیوژ ، کنترل فشارهوا از طریق محرک که همان الکتروموتور می باشد انجام نمی شود و عمل کنترل فشار هوا از طریق کیت آنلودر انجام می پذیرد به این معنا که با کنترل جریان هوای ورودی به واحد airend خروجی هوا هم کنترل می شود.

ایرند کمپرسور هواساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از ما بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
بادبان| کمپرسور باد | کمپرسور هوا